Menu Zamknij

DYNAMICZNA ORTEZA REDRESUJĄCA STAW KOLANOWY

ORTOTYCY Z VIGO STWORZYLI ORTEZĘ  STAWU KOLANOWEGO

„Badanie podmiotowe  przeprowadzone przez fizjoterapeutę i lekarza odpowiadającego za przebieg rehabilitacji pacjenta wykazało, że staw kolanowy jest ustawiony w 700 przykurczu zgięciowym. W tej sytuacji niemożliwa jest bezpieczna pionizacja pacjenta i nauka chodu. Konieczne jest zastosowanie systemu wspomagającego pracę z przykurczem w stawie kolanowym w postaci ortezy obejmującej udo, podudzie i stopę.

Działanie korygujące umożliwia zastosowanie przegubu, dzięki któremu zabezpieczone zostają efekty osiągnięte podczas ćwiczeń do czasu następnej sesji
z terapeutą. Połączenie dynamicznego systemu korekcyjnego zapewnia szybkie, skuteczne i odpowiednie leczenie przykurczów wynikających z zaburzeń funkcjonowania narządu ruchu w przebiegu chorób oraz dysfunkcji neurologicznych
i ortopedycznych. Złącze systemowe stosowane w ortezach obejmujących kończynę dolną na wysokości stawu kolanowego wspomaga złożony proces rehabilitacji oraz walkę z przykurczem zgięciowym.

DZIAŁANIE NOWOCZESNEJ ORTEZY VIGO

„Działanie ortezy polega na zablokowaniu stawu kolanowego w maksymalnym wyproście, uzyskanym w czasie sesji terapeutycznej. Dodatkowo zastosowanie systemu sprężyny zamontowanej wewnątrz przegubu pozwala na ustalenie z jaką siłą przykurcz stawu kolanowego będzie dynamicznie rozciągany. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest zastosowanie korzystnego efektu poizometrycznej relaksacji mięśni zginających staw kolanowy. Wpływa to pozytywnie na uzyskanie większego wyprostu w stawie kolanowym. Pacjent samodzielnie może korzystać z ortezy celem wspomagania wyprostu kolana w domu pomiędzy sesjami terapeutycznymi z rehabilitantem. Takie kompleksowe podejście i wspomaganie pacjenta również w domu przyspiesza proces rehabilitacji i utrwala jej rezultaty. To przyczynia się do zmniejszenia stopnia niepełnosprawności i pozwala na przywrócenie funkcji chodu a tym samym usamodzielnienie się pacjenta”, mówi: Agnieszka Ciukszo, mgr fizjoterapii, Senior Ortotyk w VIGO Ortho Polska Sp. z o. o.