Menu Zamknij

ZAOPATRZENIE ORTOPEDYCZNE PO URAZACH NARZĄDU RUCHU

VIGO CZOŁOWYM PRODUCENTEM PROTEZ I ORTEZ NA ŚWIECIE

Współczesna technologia pozwala tworzyć zaopatrzenie ortopedyczne o wysokim stopniu  zaawansowania. Sprzęt rehabilitacyjny jest nieodzownym elementem terapii w przypadku bardzo wielu urazów (i ich powikłań) w obrębie narządu ruchu.

By był skuteczny musi spełniać kilka istotnych parametrów, wśród których wymienić należy:

  • Dobór zaopatrzenia powinien odbywać się z udziałem Zespołu Terapeutycznego (lekarz, rehabilitant, fizjoterapeuta) a jego funkcjonalność powinna być zgodna założonym planem rehabilitacji.
  • Zapatrzenie powinno być w maksymalnym stopniu „zindywidualizowane”, odzwierciedlające wymagania konkretnego Pacjenta.

BEZPŁATNE BADANIA W DOMU POSZKODOWANYCH

można zamówić u nas, wystarczy zadzwonić lub napisać e-mail, zapraszamy do kontaktu

Pacjenci po urazach (w zależności od potrzeb) wymagają różnego rodzaju zaopatrzenia, choć najczęściej są to ortezy kończyn dolnych i/lub górnych, pionizatory, stabilizatory, czy protezy kończyn zapewnia iż zaprojektowane zaopatrzenie jest niezwykle skuteczne i odpowiada wszystkim stawianym przed nim parametrom.

AMPUTACJA KOŃCZYN—NOWOCZESNE PROTEZY FIRMY VIGO.

W przypadku osób po amputacji, dochodzi (oprócz czynników wskazanych powyżej) aspekt edukacji i przygotowania Pacjenta (w tym kikuta) do protezowania.  Proteza jest zaopatrzeniem kończącym pewien etap rehabilitacji (wzmocnienie mięśniowe kikuta, terapia ułożeniowa, nadanie odpowiedniego kształtu kikuta), a zaczyna następny (nauka chodu i posługiwania się protezą). Sukces tego drugiego etapu jest niejako pochodną pierwszego.

Z punktu widzenia Pacjenta istotne jest by sprzęt nie tylko był funkcjonalny (wspomagał jakość rehabilitacji), ale też był wygodny i komfortowy (podnosił jakość życia). Kluczowym w wypadku zaopatrzenia indywidualnego okazuje się być sposób przeniesienia kształtu kończyny na model, który posłuży do stworzenia ortezy lub protezy. Dokładność tego odwzorowania jest niezwykle istotnym parametrem zapewniającym sukces. V!GO-Ortho Polska tworzy indywidualne zaopatrzenie ortotyczne (ortezy) w oparciu o najdokładniejszy obecnie na świecie system skanowania laserowego ciała Pacjenta.